Міжнародний конгрес «Освіта Київщини в європейському вимірі»

Дата: 01.04.2017 17:59

Фото без опису28 березня делегація освітян Пісківської громади брала участь у Міжнародному конгресі «Освіта Київщини в європейському вимірі», приуроченому до 85-річчя утворення Київської області. Захід проводився у місті Броварах у конференц-холі торговельно-розважального центру «Термінал».

Мета конгресу – розвиток міжнародної співпраці, пошук нових можливостей для розвитку науково-освітнього потенціалу Київської області; активізація інноваційних процесів в освітній сфері у контексті реалізації регіональної та державної освітньої політики, зокрема Концептуальних засад «Нова українська школа».

У церемонії урочистого відкриття конгресу взяли участь почесні гості: Експерт Ради Європи, співголова Центру міжнародних освітніх проектів Цюріхського педагогічного університету, керівник проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні - DOCCU» Рольф Голлоб;

Президент Університету Економіки в Бидгощі, Почесний консул України в Бидгощі, Президент економічної ради Куявсько-Поморського воєводства, Голова регіональної олімпійської ради в Бидгощі, співорганізатор міського Центру туристичної інформації Кшиштоф Сікора;

Заступник директора Корпусу Миру США в Україні Пілар Робледо;

Директор Ізраїльського культурного центру при Посольстві Держави Ізраїль в Україні Ольга Поліщук;

Директор Інституту Конфуція при Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка Сун Ке Вен;

У заході взяли участь  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень,

голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган,

Міський голова  м. Броварів Ігор Сапожко.

Учасниками конгресу стали близько 1000 осіб: представники 16 країн світу, науковці Національної академії педагогічних наук України, провідних вищих навчальних закладів; представники міжнародних освітніх організацій та національно-культурних товариств, громадських організацій; працівники Київської обласної державної адміністрації, керівники місцевих органів управління освітою, методичних служб, роботодавці; директори навчальних закладів області, педагоги, лідери органів учнівського самоврядування Київщини.

Після урочистої частини відбулися панельні дискусії за такою тематикою:
• Простір освітніх можливостей: міжнародні програми і проекти;
• Розвиток соціокультурних компетентностей у загальноосвітніх навчальних закладах;
• Природничо-математична освіта. Міжнародні тенденції – регіональні пріоритети;
• Позашкільна освіта: успішні освітні практики;
• Сучасні тенденції міжнародного партнерства у професійній освіті;
• Інтеграція вищих навчальних закладів у міжнародний простір.

У ході панельних дискусій обговорювалися

стратегічні завдання модернізації та розвитку освітньої системи області в умовах децентралізації, серед яких пріоритетами є: новий зміст освіти, новий вчитель, нове управління навчально-виховним процесом, новий освітній простір;

У холах працювали виставки: навчальної літератури та інтерактивних засобів навчання, які презентували видавництва та розробники; швейних, кондитерських виробів та творів образотворчого і декоративно-вжиткового мистецтва учнів професійно-технічних та студентів вищих навчальних закладів області.