с. Раска

До Пісківської селищної ради відноситься село Раска.

Населення села становить 176 чоловік. Село було засноване селянами-переселенцями з Польщі ймовірно на початку XVIII ст., коли для освоєння малозаселених поліських земель Київщини, польська шляхта заохочувала селян із Центральної Польщі колонізувати наш край і на Бородянщині було засновано декілька польських сіл.

У 1900 р. про село було написано таке:

Хутір Ряска належить поміщику графу Йосипу Адамовичу Шембеку, у ньому дворів ЗО, жителів обох статей 238, із них чоловіків 125 та жінок 113. Головне заняття жителів — рубка дров у лісах та випалювання вугілля, і цей промисел дає прибутку — 600 руб. в рік. Жителі своєї землі не мають, а живуть на садибах, які орендують у поміщика.

Село розросталось — за статистичними даними 1924 р. у селі на цей час налічувалось 50 дворів і мешкало 320 чоловік. У їхньому володінні було 44,62 дес. землі, із них присадибної — 20,7 дес. та орної — 23,92 дес.

Поруч із Раскою існував хутір Мар’янівка. За шкільними відомостями у 1926 р. у Расці налічувалось 164 дітей до 15 років, із них 149 — із селянських родин і 15 дітей — з сімей робітників. Всі діти були за національністю поляками. На хуторі Мар’янівка було 62 дитини, з них тільки двоє з українців, решта теж з поляків.

Тяжка доля випала ращанам. У 1937 р. більшовицька влада безпідставно репресувала 14 жителів села. Серед них 8 колгоспників, два робітники, службовець, кустар та два курсанти. Повернувся у село один Григорій Курята, який невдовзі помер. Уже в наш час всі вони були реабілітовані.

11 квітня 1943 р. – фашисти провели каральну акцію – розстріляли всіх, 400 жителів села.

Ращани свято бережуть пам'ять про своїх односельців, розстріляних у 1943 році.