Правила поведінки на воді

Дата: 20.06.2022 13:36

Літо - чудова пора для відпочинку та активного дозвілля . А ще, крім загальної сумної статистики загибелі людей в результаті утоплення, цьогоріч на літо в нашій області прийшовся ще й воєнний стан та активні бойові дії по всій території України.

Що це означає? Правильно: міри безпеки обов’язкові для дотримання. Читайте та запам’ятовуйте.

Загальні правила поводження під час відпочинку на воді:

? відпочинок та купання – тільки в спеціально відведених та дозволених місцях і за умови відсутності спеціальних заборонних знаків

? відпочинок на воді лише у світлу частину доби

? купатись дозволяється лише в спокійну безвітряну погоду

? заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи організму адаптуватись до зміни температури

? не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів

? пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно

? під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання,

? не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань

? Забороняється:

- наближатися близько до води і заходити в неї без нагляду дорослих

- купатись в місцях де є вивіска про заборону купання

- дітям плавати на глибину понад її власного росту

- пірнати у малознайомих місцях

- залазити на попереджувальні знаки, буї, бакени

- стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього

- пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів

використовувати для плавання дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання

- вживати спиртні напої під час купання

- забруднювати воду і берег

- допускати у воді грубі ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг

- подавати помилкові сигнали небезпеки

- купання дітей без супроводу дорослих

?? Порядок дій у випадку нещастя:

? Потрапивши під пліт або човен, ні в якому разі не можна заплющувати очі. Варто плисти в тому напрямку, звідки надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву.

? Рятувати треба спочатку одного потопаючого, потім іншого; рятувати вплав одночасно кількох людей неможливо.

? Якщо ви потрапили у вир, наберіть якнайбільше повітря, занурюйтесь у воду і, зробивши сильний ривок убік за течією, спливайте на поверхню.

? Від переохолодження або різкого переходу з зони теплої води в зону холодної з’являються судоми, що зводять руки і ноги. Треба негайно змінити стиль плавання, найкраще лягти на спину й плисти до берега. Намагайтеся утриматися на поверхні води й кличте на допомогу.

? Плавець, який заплутався у водоростях, не повинен робити різких рухів і ривків, інакше петлі рослин затягнуться ще щільніше. Необхідно лягти на спину і спробувати м’якими, спокійними рухами виплисти в бік, звідки приплили. Якщо це не допоможе, потрібно підтягти ноги, обережно звільнитися від рослин руками.

Бережіть себе. Переможемо.