Переплата за газ. Як повернути
У зв’язку із переведенням з 1 травня 2022 року побутових споживачів ТОВ «Київоблгаз Збут» до «постачальника останньої надії», наразі чимало користувачів мають переплату по особовому рахунку. Повернення помилково сплачених коштів від попереднього постачальника газу справа кропітка, але якщо у вас чимала сума, то спробувати варто.
То ж, якщо по вашому особовому рахунку за результатами остаточного розрахунку з ТОВ «Київоблгаз Збут» за газ, спожитий до 1 травня 2022 р., обліковується переплата або кошти були помилково сплачені на рахунок вже після травня 2022 року, то вам необхідно надіслати письмову заяву на повернення цих коштів.
Звертаємо вашу увагу на те, що у Правилах постачання природного газу, затверджених Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496 (зареєстровано в Мінюсті 06 листопада 2015 р. за № 1382/27827) визначено, що в разі переплати ця сума або зараховується, як оплата, на наступний розрахунковий період, або повертається споживачу за його письмовою вимогою протягом п’яти робочих днів. Через воєнний стан, цей термін може бути збільшено. Зарахувати переплату в рахунок майбутніх платежів можливості нема, так як наразі відсутній погоджений сторонами механізм автоматичного переведення коштів з особових рахунків споживачів у ТОВ «Київоблгаз Збут» на особові рахунки споживачів у ТОВ «ГК «Нафтогаз України», сторонами не досягнуто згоди з даного питання.
Зразок заяви-вимоги про повернення коштів.
До заяви необхідно додати:
копію паспорту (1-6 сторінки)
ідентифікаційного коду
квитанції про помилкову оплату
довідку з банку з реквізитами карткового рахунку (може бути автоматично згенерована у мобільному додатку банку, повинна містити IBAN карткового рахунку).
Підписану заяву та документи можна направити на поштову адресу:м. Київ, пр-т Свободи 2 Г, Літ. А. Зауважимо, що на копіях документів має бути зроблений посвідчувальний напис («Згідно з оригіналом»), а також підпис, ПІБ власника документа і дата.
Також підписану заяву та документи можна направити на електронну скриньку contact@kvgaszbut.com.ua. У цьому разі заява та копії документів, що додаються, повинні бути скріплені/завірені за допомогою електронного підпису (ЕЦП). Такі вимоги до документів висуваються у Законі України "Про електронні документи та електронний документообіг".