Пісківська громада

Київська область, Бучанський район

Пам’ятка власникам особистих підсобних господарств з питань ідентифікації тварин

Дата: 20.12.2023 11:46
Кількість переглядів: 216

 

Усі ми хочемо отримувати і споживати якісні та безпечні харчові продукти. Для цього необхідно забезпечити їх належну простежуваність за принципом «Від лану до столу».

Тож звертаємо увагу власників тварин: відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», Порядку ідентифікації та реєстрації великої рогатої худоби та Порядку оформлення і видачі паспорта великої рогатої худоби усі тварини, які перебувають, розводяться або утримуються на території України підлягають ідентифікації та реєстрації.

Переміщення тварин (купівля/продаж, здача на забій) може здійснюватися лише коли тварина ідентифікована, зареєстрована в Реєстрі та на неї видано паспорт.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин, кожна тварина (ВРХ, ДРХ) що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства.

Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але раніше, ніж тварина залишить господарство.

Для того, щоб ідентифікувати тварину необхідно звернутися до лікаря держаної ветеринарної медицини, який обслуговує населені пункти нашої громади. Контактний телефон  +38(096)8634117 Тетяна Василівна. Спеціаліст допоможе заповнити письмове замовлення установленої форми на проведення ідентифікації та реєстрації тварин.

Далі тварині на кожне вухо буде прикріплено бирку єдиного зразка. На обох бирках указуватиметься один і той самий ідентифікаційний номер, який дасть змогу індивідуально ідентифікувати кожну тварину. В подальшому буде заповнено реєстраційну картку великої рогатої худоби, в якій державним лікарем ветеринарної медицини будуть вказані дані про стан здоров’я тварини та епізоотичний статус господарства. Після цього інформацію про тварину буде занесено до Єдиного державного реєстру тварин, оформлено та видано паспорт тварини.

Якщо одну з бирок, прикріплених на вухо тварини, було втрачено чи пошкоджено таким чином, що ідентифікаційний номер, нанесений на ній, не читається – необхідно звернутися до фахівця, що проводив ідентифікацію вашої тварини та замовити дублікат бирки з тим самим ідентифікаційним номером.

При продажі/купівлі, здачі тварини на забій необхідно звернутися до державної лікарні ветеринарної медицини, де вам буде видано супровідні ветеринарні документи на тварину, заповнено відомість переміщення та зворотній бік її паспорта.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь