Пісківська громада

Київська область, Бучанський район

Всесвітній день охорони навколишнього середовища

Дата: 05.06.2018 08:41
Кількість переглядів: 1520

  Всесвітній день навколишнього середовища, який щорічно відзначається 5 червня, є для Організації Об’єднаних Націй одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Фото без опису

       Такий захід, як святкування цього Дня, розрахований на те, щоб:

 привнести людський чинник у питання охорони навколишнього середовища;

дати народам світу можливість активно сприяти стійкому і справедливому розвитку, сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади;

а  також роз’яснювати корисність партнерських відносин, з тим щоб у всіх країн і народів було більш безпечне і благополучне майбутнє.

 

   Всесвітній день навколишнього середовища – «народна подія», що супроводжується такими барвистими видовищами, як вуличні мітинги, паради велосипедистів, «зелені» концерти, конкурси творів і плакатів у школах, посадка дерев, а також кампанії з рециркуляції відходів і прибирання території.

                               Потрібна нова філософія життя

   У нашому житті охорона природи має надзвичайно важливе значення. Залежність людини від стану навколишнього середовища стає дедалі очевиднішою, і коли йдеться про охорону природи, то мають на увазі не тільки рослинний і тваринний світ, а й процеси, що відбуваються в кругообігу енергії, води, зміни в атмосфері, гідросфері, ґрунті, в організмі людини. Навколишнє середовище забруднюється через недосконалість техно­логічних процесів, недооцінку впливу хімічних і фізичних факторів на природу та з інших причин. Розвиток науково-технічного прогресу, господарська діяльність людини, індустріалізація й урбанізація змінює ландшафти, порушує зв’язки в природі, що встановлювалися протягом мільйонів років. І природа часто не в змозі відновити порушену рівновагу.

   Разом з тим, зміни земного кліма­ту в зв’язку з надходженням в атмосферу техногенного тепла, аерозольних домішок, порушення озонового прошарку, що захищає все живе від згубного ультрафіолетового випромінювання, різке збільшення мутагенів у воді, ґрунті та атмосфері, радіоактивне забруднення та інші складові земного існування негативно позначились не тільки на довкіллі, а й на здоров’ї людини. З повітрям, водою, їжею в організм людини потрапляють токсичні речовини, радіонуклі­ди, пестициди, гербіциди, інші модулятори росту рослин, які негативно впливають на стан здоров’я. Населення надмірно вживає алкоголь, нікотин, генетично модифіковану їжу. Збільшується захворюваність, смерт­ність, зменшується народжуваність. Тому виникла потреба об’єднати спеціалістів різного профілю для обговорення питань, пов’язаних з довкіллям і людиною, та пошуку реальних шляхів виходу з цієї ситуації.

   Людство на порозі глобальної екологічної кризи. І тому потрібна нова філософія життя, нові взаємини людини і довкілля, висока екологічна культура особистості, спрямована на мудре та гуманне природокористування, на розвиток у підростаючого покоління почуттів особистої відповідальності за збере­ження і примноження світових природних багатств. Формування екологічної свідомості дітей та молоді, екологічних знань і разом з тим екологічної етики, уваги та любові до природи, прагнення берегти її естетичну красу, усвідомлювати своє місце в ній є важливим завданням вчителів, батьків, вихователів.

                                   До гармонії з природою

   Кожен раз, виїжджаючи з міста на природу, ми сподіваємося відволіктися від сірих буднів, побачити щось незвичайне, отримати порцію нових приємних вражень. Але в реальності відпочити на сто відсотків не вдається, тому що куди б ми не поїхали, гарантовано зустрінемо сліди перебування своїх попередників: пластикові пляшки, витоптані галявинки, обгорілий ліс.
   Деякі призвичаїлись не помічати негативних моментів, ігнорувати небажані елементи в пейзажі. Однак для більшості справжніх любителів природи дисгармонія, внесена людиною, не залишиться непоміченою. Щоб допомогти зберегти існуючі цінності, слід дотримуватися і пропагувати наступні правила поведінки на природі. 

 

    Не ламайте гілля дерев та кущів!
   Рослина - жива істота, гілки разом з листям відіграють важливу роль у її житті. Наприклад, листя бере участь в диханні рослини. Яке право ми маємо безглуздо обламувати гілки, заважати їй жити? До того ж листя виділяє у повітря кисень, затримує пил, не випадково там, де багато рослин, легко дихається. Ми повинні пам'ятати і про красу рослин, яку можемо порушити, обламуючи гілки.

 

    Не марнуйте кору дерев!
    Відомо, що люди нерідко вирізують на корі дерев написи, наприклад, свої імена, роблять інші мітки. Це порушує красу природи і дуже шкодить деревам (через ранку випливає сік, можуть проникнути під кору мікроби і гриби-трутовики, які викликають захворювання і навіть загибель дерева).

 

    Не рвіть у лісі, на луках квітів. 
    Нехай красиві рослини залишаться в природі! Пам'ятайте, що букети можна складати тільки з тих рослин, які вирощені людиною.
    Збирання дикорослих рослин на букети - дуже потужний фактор впливу людини на природу. Його часто недооцінюють, вважаючи, що шкода, яка завдається при цьому рослинному світу, не варта уваги. Однак саме наша давня звичка рвати квіти призвела до зникнення багатьох рослин в місцях, які часто відвідують люди.
    З лікарських рослин можна збирати тільки ті, яких у вашій місцевості багато. Частину рослин потрібно обов'язково залишати в природі.
  Лікарські рослини - найцінніше природне багатство, до якого треба ставитися дбайливо. Кількість деяких з них через масовий збір різко зменшилася. Тому можна заготовлювати ті рослини, які численні. Але і їх потрібно збирати так, щоб у місцях збору певна їх частина залишалася незайманою. 

 

    Не обривайте в лісі павутину і не вбивайте павуків!
    Павуки - традиційний об'єкт гидливого ставлення з боку людини. Це упередження засноване на незнанні, неувазі до навколишнього світу. Павуки є такою ж повноправною складовою частиною природи, як і інші тварини. Їх життя сповнене цікавих подробиць. Мережі павуків, та й самі вони по-своєму гарні. До того ж ці хижі істоти знищують безліч комарів, мух, попелиць та інших комах, що приносять шкоду людині і господарству.
 

    Не ловіть диких тваринок і не несіть їх додому!
    Відомо, що ящірки, їжаки, деякі риби, птахи нерідко виявляються жертвою любові людей до «наших менших братів», яка виражається в тому, що цих тварин ловлять, приносять додому і намагаються утримувати в неволі. Найчастіше такі спроби закінчуються загибеллю тварин, так як умови неволі не можуть замінити їм природного середовища. Кращий «дім» для диких тварин - ліс, луки, водойми, а в наших будинках можна утримувати лише тих тварин, які звикли до життя в цих умовах, з'явилися на світ в неволі, яких спеціально розводять для утримання поруч з людиною.
  

   Не підходьте близько до гнізд птахів! 
    По Ваших слідах їх можуть відшукати і знищити хижаки. Якщо випадково опинитесь біля гнізда, не торкайтесь до нього, відразу ж ідіть. Інакше птахи-батьки можуть назавжди залишити гніздо. Не знищуйте пташині гнізда! 
    В лісі намагайтеся ходити стежками, щоб не витоптувати траву і ґрунт. Від цього гине багато рослин, тварин. 
    Не оминайте нагоди проводити бесіди з дітьми та підлітками щодо правил поведінки на природі.

                

            Пам'ятайте про майбутнє!
                              Бережіть природу!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь