У 2018 році на Київщині допомогу по вагітності та пологах отримали понад 6,5 тис. працюючих жінок

Дата: 09.01.2019 09:03

Як відзначив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Київській області Георгій Галиць, протягом 2018 року допомогу по вагітності та пологах отримали 6521 застрахована особа. Загальна сума витрат склала понад 161 млн. гривень. При цьому, у грудні допомогу по вагітності та пологах отримали 636 застрахованих осіб на суму майже 14 млн. гривень.

За словами керівника обласного управління, допомога по вагітності та пологах надається за рахунок коштів Фонду соціального страхування України за весь період непрацездатності по причині вагітності та пологів у розмірі 100% середньої заробітної плати і не залежить від страхового стажу. Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Загалом фінансування допомоги здійснюється за 126 календарних днів (180 днів — для осіб постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І-ІІІ категорії) і перераховується на окремий поточний рахунок роботодавця не пізніше десяти робочих днів з дня отримання заяви-розрахунку.

Георгій Галиць додав, що роботодавець здійснює виплату допомоги застрахованій особі в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений для виплати заробітної плати.