ГУ ДСНС України в Київській області ПОПЕРЕДЖАЄ!

Дата: 12.04.2020 09:33

ГУ ДСНС України у Київській області
ПОПЕРЕДЖАЄ!

Шановні громадяни!

Служба порятунку закликає вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. Категорично забороняється розводити багаття поблизу сухої рослинності та залишати недопалки чи сірники на трав’янистій підстилці.

Під час відпочинку на природі, необхідно пам'ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, але й, в першу чергу, вашому життю!

Не спалюйте залишки сухої рослинності та сміття на власних подвір’ях -  це може призвести до загорання торфовищ та виникнення лісових пожеж! Додаткова неприємність полягає в тому, що з травою, як правило, горить сміття, яке виділяє токсичні речовини, що шкідливі для організму. Окрім безпосередньої загрози людському здоров’ю спалювання сухої трави, стерні -  неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір’я перекидається на лісосмуги, які з ними межують.
Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст.77-1 (самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків) тягне за собою накладання штрафу від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Кримінальний кодекс України за знищення або пошкодження лісових масивів ст.245 передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти  років.

Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище!