До відома  батьків (законних представників) дітей інвалідність яких пов’язана з  Чорнобильською катастрофою

Дата: 07.09.2021 15:22

У відповідності до «Порядку призначення і виплати соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства» визначено, що за вибором осіб з інвалідністю з дитинства або законних представників  дітей з інвалідністю віком до 18 років, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу або пенсію.

Пенсія по інвалідності дітям з інвалідністю внаслідок каліцтва чи захворювання внаслідок Чорнобильської катастрофи призначається  відповідно до частини 3 статті 54 ЗУ « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» в розмірі 3700 грн. з дня подання відповідної заяви на підставі медичного висновку на дитину з інвалідністю віком до 18 років, експертного висновку про зв'язок захворювання/інвалідності з наслідками аварії на ЧАЕС та посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, з урахуванням виплаченої органами соціального захисту населення державної соціальної допомоги у місяці призначення пенсії.

Доводимо до відома  батьків (законних представників) дітей інвалідність яких пов’язана з  Чорнобильською катастрофою, про можливість звернутись до органів Пенсійного фонду України для призначення пенсії.