Шеринг цифрових документів у ЦНАП

Дата: 05.01.2023 10:11

У Центрі надання адміністративних послуг Пісківської селищної ради працює шеринг документів через Дію.

Що це означає?

У приміщенні ЦНАП розміщені QR-коди для надсилання копій цифрових документів з Дії.

Щоб надіслати копії відповідних документів відскануйте QR-код сканером в Дії та підтвердіть запит на передачу документів. Інформація передається до ЦНАП. Завдяки шерингу виконуються відразу дві функції: ідентифікація особи та передача копій електронних документів адміністратору. Сканер QR-кодів знаходиться в правому верхньому куті в розділі Документи в мобільному застосунку Дія.

Що таке копії цифрових документів?

Документи в застосунку Дія — це цифрові аналоги паперових документів. Вони мають таку ж юридичну силу, що й паперові документи. Відповідно, копії цифрових документів — це підписані та зашифровані файли у форматі pdf з даними користувача, які формуються з даних державних реєстрів та надсилаються через застосунок Дія.

Які документи користувачі Дії можуть пошерити на даний момент?

біометричні паспорти (ID-картка, паспорт громадянина України для виїзду за кордон),

картка платника податків (РНОКПП),

довідка ВПО,

свідоцтво про народження дитини.

Паспорти-книжечки зразка 1994 року та не біометричні закордонні паспорти не відображаються в Дії та, відповідно, шерингу не підлягають.

Переваги шерингу:

• зручно (займає до 10 секунд);
  • безпечно (не спрацює без Вашої згоди);
  • не треба робити паперові копії документа;
  • Ви не повертаєтеся додому, якщо забули паспорт.