Дата: 04.06.2024 13:27

4 червня – День вшанування пам’яті дітей які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Ця дата була встановлена Верховною Радою України 2021 року і зпівпадає з Міжнародним днем невинних дітей — жертв агресії.

Станом на  4 червня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 551 дитина загинула та понад 1368 отримали поранення різного ступеня тяжкості внаслідок військових дій в Україні.

Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій – 536, Харківській – 389, Херсонській – 152, Дніпропетровській – 143, Київській – 130, Запорізькій – 108, Миколаївській – 107.

Серед тих  дітей, що втратила Київщина і  Олександр Лук'яненко, що загинув 27 лютого 2022 року під час ворожого обстрілу в с. Раска  Пісківської громади Бучанського району Київської області.

Сьогодні відбулось покладання квітів на могилу Олександра у селі Раска. Йому б жити і радіти порі юності, але , на превеликий сум, йому назавжди 16…

Війна відбирає не лише  щасливе дитинство, але і життя у дітей.  Так не має бути, це неприродно, це проти будь яких норм і законів, але тим не менш в Україні це стає жахливою буденністю через війну.

Світла пам'ять Олександру та всім дітям, яких забрала війна.